Na 5. zasedání Zastupitelstva města Chebu, které se konalo ve čtvrtek 24. března 2011, se rozhořel spor o to, na jakou cílovou skupinu se zaměří rozvoj cestovního ruchu v našem městě, a to i v souvislosti s průběhem oslav 950 let od první písemné zmínky o Chebu.
Zastupitelé zvoleni za KSČM nemůžou souhlasit s názorem, že je nutné se zaměřit na německou historii města a tudíž rozvíjet zejména egerlandskou kulturu.
Zastupitelé za KSČM si uvědomují povinnost k československým občanům, kteří v nelehkých poválečných letech přišli do českého pohraničí budovat svůj nový domov, a přinesli sem svoje zvyky a kulturu.
Plně si vážíme německých antifašistů, v historii lidstva se najde těžko více statečnosti a osobního sebeobětování, než které projevili němečtí sociální demokraté, komunisté a všichni spravedliví jednoho z nejkulturnějších národů světa. Vážíme si německých osobností spjatých s naším městem nebo vlastí., Jako J.W.Goethe nebo H.Mann.
Přesto se domníváme, že je nutné zdůrazňovat především tu část historie našeho města a regionu, na kterou můžeme být právem hrdí a z které odvozujeme své současné činy. A je to bohatá historie: původní slovanské osídlení, nadčasové snahy krále Jiřího z Poděbrad, vznik československého letectva, poválečná obnova Československé republiky.
Zastupitelé zvolení na kandidátce KSČM nikdy nezapomenou, koho v Chebském zastupitelstvu reprezentují a vždy budou mít na paměti projev paní Anděly Dvořákové z 28. října 2009, z kterého si dovolím krátkou citaci:
"Jen proto je nejhorší situace ve vztahu k sudetským Němcům právě v regionech. Tam totiž platí, že kdo platí, ten jede. Státnost, zájmy občanů, ty ať jdou podle místních politiků k čertu. Hlavně,že to nese peníze. Od sudeťáků."
Radomír Honců
předseda klubu zastupitelů KSČM v Zastupitelstvu města Chebu
březen 2011